ÜYE KAYIT FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

zaten kayıtlı mısın? hemen giriş yap.
veya
ÜYE GİRİŞ FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

Kullanıcı adınız

Parolanız

veya
ŞİFREMİ UNUTTUM
Parola sıfırlama bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

E-posta adresiniz

Tür:
İzlenme:
Parodi Film, Full HD Yerli ve Yabancı Film ve Dizi izleme sitesine hoşgeldiniz

Amy Winehouse Oyuncu

Yahudi bir ailenin ikinci çocuğu olarak 14 Eylül 1983 yılında Londra'nın kuzeyinde Southgate'te dünyaya geldi. Babası Mitch Winehouse taksici, annesi Janis Winehouse eczacıydı. Caz müzisyeni olan akrabalarının etkisiyle müzikle ilgilenmeye başlayan Amy, anne ve babasının boşanmasından sonra babaannesi Cynthia Winehouse'un teşvikleriyle Susi Earnshow Theatre School'a başladı ve 4 yıllık bir eğitim aldı. Aykırı kişiliği yüzünden sıkça okul değiştiren Amy, Susi Earnshow Theatre School dışında Sylvia Young Theatre School, The Mount School, Mill Hill, BRIT School, Southgate School ve Ashmole School gibi okullarda eğitim gördü.

10 yaşında çocukluk arkadaşı Juliette Ashby ile Sweet 'n' Sour adında bir rap grubu kurdu ancak bu grup çok uzun ömürlü olmadı. 13 yaşında ilk gitarına sahip olan Amy kendi bestelerini yapmaya başladı. yine aynı yaşlarda Bolsha Band isimli yerel bir grupta şarkı söylemeye başladı. Tabi bu yıllar uyuşturucuyla tanışmaya başladığı yıllar oldu.

Yapımcılığını Salaami Remi’nin üstlendiği albümü “Frank” albümü 20 Ekim 2003 yılında yayınlandı. Bu albümde yer alan bestelerin tamamında etkin olarak Amy vardı. 2004 yılında İngilterenin en iyi kadın solisti ödülüne aday oldu. Aynı yıl Ivor Novello beste yarışmasında en iyi modern beste ödülünü kazandı. 30 Ekim 2006 yılında Black To Black ( Bu albümde 2 tane single çalışması vardır. İlki Rehab ve diğeri You Know I'm no good) isimli albümü yayınlandı.

Amy Winehouse 2007 yılından ölümüne kadar gelen süreçte sürekli olarak kendine has saç ve kıyafet stili ve alkol-uyuşturucu bağımlılığı ile sürekli gündeme geldi.

23 Temmuz 2011 tarihinde ölü bulundu.